WYDARZENIA
FACEBOOK

Skontaktuj się z nami

KONTAKT
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

      W Poniedziałek Wielkanocny, o godz. 15:10 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie powiadomił nas o pożarze budynku mieszkalnego w Paprotni przy ulicy Sochaczewskiej.

     

      Gdy przybyliśmy na miejsce palił się parterowy budynek a wszyscy domownicy byli już na zewnątrz. Był też odłączony dopływ prądu. Rozwinęliśmy linię szybkiego natarcia i przez okno podaliśmy prąd gaśniczy wody w natarciu. Z domu ratownicy wynieśli butlę z gazem i poddali ją schładzaniu. Został też zadysponowany zespół ratownictwa medycznego do jednego z domowników który źle się poczuł. Ratownicy po przebadaniu nie widzieli konieczności jego hospitalizacji. Po wejściu do budynku zastaliśmy wewnątrz psa, w dość ciężkim stanie, ale z zachowanymi funkcjami życiowymi. Pies "charczał", z pyska wydobywała się piana, wszystko wskazywało na zatrucie, bądź poparzenie dróg oddechowych. Dh Janusz okrył go folią życia oraz podał tlen. Po całym zdarzeniu oddał go właścicielom którzy zawieźli go do weterynarza. Jak się później dowiedzieliśmy psiak przeżył i doszedł do siebie. Dalsze czynności polegały na oddymieniu pomieszczeń turbowentylatorem oraz wyniesieniu palących się jeszcze elementów wyposażenia domu i dogaszeniu ich wodą. Po wejściu zabezpieczyliśmy także i przekazaliśmy cenniejsze i ocalałe rzeczy członkom rodziny, w tym telefony komórkowe. Na całe szczęście nikt z domowników nie ucierpiał ale w pożarze sześcioosobowa rodzina straciła dach nad głową oraz wszystko co znajdowało się w budynku.
      Jeszcze w czasie trwania akcji przyjechał na miejsce zdarzenia zastępca Wójta Gminy Teresin, P. Marek Jaworski, aby zorientować się jak pomóc pogorzelcom, aby zapewnić im dach nad głową. O pomoc do mieszkańców gminy zwrócił się Pan Wójt Marek Olechowski, ponieważ poszkodowani zostali tylko z tym co mieli na sobie.

SIS:
JRG Sochaczew x2
OSP Paprotnia x2
OSP Niepokalanów x1
Policja x1
Zespół Pogotowia x1

WYDARZENIA
     • Akcje

     • Inne wydarzenia
     • Podsumowanie roku
     • Archiwalne

GALERIA
     • Akcje ratownicze

     • Ćwiczenia
     • Okolicznościowe
     • Zabytki
     • Humor
     • Nasze filmy
     • Filmy akcje
     • Filmy okolicznościowe
     • Filmy pozostałe

 SKŁAD
      • Skład jednostki

      • Członkowie honorowi
      • Nasi Sponsorzy

SPRZĘT

      • Pojazdy
      • Osprzęt

HISTORIA

      • Początki OSP
      • Muzeum
      • Dawne akcje
      • Chronologia
      • Biblioteka strażacka

ARTYKUŁY


Copyright © 2023. OSP Niepokalanów.

Autor: dh br. Marek Gąsiorowski    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakietka2

Designed by Shape5.com


OSP Niepokalanów, ul. M. Kolbego 5

96-515 Teresin

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. br. J. Kulak: 602683964

tel. furta klasztorna: 468642222

Nr konta: BS./Teresin

47-9284-0005-0007-

8605-2000-0010


Wspierają nas:

 

 

Przewiń do góry s5_scroll_arrow.png